Drukowanie ceramiki

Drukowanie ceramiki

Drukowanie 3D ceramiki technicznej

Rozwój druku 3D spowodował zmianę podejścia do projektowania. Nowe podejście to nowe rozwiązania, nowe rozwiązania to większe możliwości. W chwili obecnej CERAMIT oferuje części ceramiczne drukowane z takich materiałów jak tlenek glinu o czystości 99,7% oraz dwutlenek cyrkonu.

Drukowane przez nas elementy ceramiczne najczęściej pracują jako:

  • izolatory

  • uchwyty wysokotemperaturowe

  • osłony termiczne

  • części trudnościeralne

  • części do urządzeń próżniowych

  • ślizgi

Oferujemy wsparcie w zakresie doboru najlepszego tworzywa i optymalizacji konstrukcji.

Zaawansowana technologia druku 3D ceramiki zapewnia wydruki wysokiej jakości. Po spieczeniu wydrukowane części nie posiadają porowatości otwartej i mogę być z powodzenie stosowane w próżni UHV. Maksymalny rozmiar wydruku jaki w tym momencie oferujemy to 200x200x200 mm. Minimalny okres oczekiwania na wykonanie części w technologii druku 3D to 1 tydzień. Na czas wykonania części składają się, oprócz czasu wydruku, debinging (24h) oraz wypalanie (36h). Czas może się wydłużyć jeżeli wydrukowany detal wymaga jeszcze obróbki szlifierskiej po wypaleniu.

W celu przyspieszenia procesu ofertowania wraz zapytaniem prosimy przesłać oprócz rysunku 2D z podanymi tolerancjami wymiarowymi, również model w formacie stl lub stp. W przypadku braku modelu 3D, możemy taki model stworzyć.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Zobacz pozostałe produkty

 

Ceramiczna wtyczkadrukowanie ceramiki