Produkujemy małe elementy

Produkujemy małe elementy

Foto: małe części ceramiczne
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty
małe części ceramiczne
W minionym roku wykonaliśmy kilka nowych imponujących produktów. Niewątpliwie jednym z nich był tłoczek przedstawiony na zdjęciu powyżej.

Jest to tłok zaworu pistoletu do aplikacji izolacji poliuretanowej. Dzięki naszej sugestii klient zamienił standardowy tłok stalowy na wykonany z ceramiki technicznej. Dzięki temu zwiększył niezawodność układu dozującego ponad 3-krotnie, a ponad to nie musiał wymieniać całego zaworu tylko jego jeden element. Część walcowa tego elementu ma średnicę 4 mm i jest wykonana z dokładnością 0,002 mm. Ciśnienie robocze podczas procesu dozowania wynosi 120 atm.

 

Mikro łożysko hybrydowe.
Najmniejsze łożysko hybrydowe, które wyprodukowaliśmy do pracy w próżni miało średnicę zew. zaledwie 4 mm. Może ono pracować bez smarowania jak i w podwyższonej temperaturze do 200 st. C. Elementy toczne w tym łożysku zostały wykonane z azotku krzemu i mają średnicę zaledwie 1 mm. Więcej na temat łożysk znajdziesz tutaj.

 

Mikro izolator ceramiczny do pracy w próżni.
Wyprodukowany przez nas izolator ceramiczny miał średnica wewnętrzna 1 mm. Wykonaliśmy go z tlenku aluminium o czystości 99,7% z uwagi na przeznaczenie do ultra wysokiej próżni. Maksymalna temperatura pracy takiego izolatora wynosi 1650 °C.