Kule Ceramiczne do Łożysk, Kulki z Ceramiki do Polerowania

Kule ceramiczneKule Ceramiczne do Łożysk, Kulki z Ceramiki do Polerowania

Kulki ceramiczne do łożysk dostępne w CERAMIT są znacznie lżejsze, twardsze i gładsze w porównaniu do stalowych. Mniejsza gęstość wpływa korzystnie nie tylko na wagę łożyska, ale także na odśrodkowe siły działające podczas pracy na bieżnię komponentów. Dzięki temu uzyskiwana jest wyższa prędkość obrotowa, a ponadto zmniejsza się zużycie produktu. W asortymencie CERAMIT znajdują się kulki z azotku krzemu, z tlenku glinu, z dwutlenku cyrkonu, węglika wolframu, jak również wykonane z innych materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kulki ceramiczne do łożysk — zalety

Większy moduł sprężystości aż o 63% powoduje, że kulki ceramiczne do łożysk wykazują się o wiele lepszą precyzję. Z kolei gładsza o 400% powierzchnia wpływa korzystnie zarówno na tarcie, jak i na prędkość obrotową osiąganą przez łożysko podczas pracy. Kulki ceramiczne wykonane z azotku krzemu mają o 58% mniejszą gęstość, co jak wcześniej wspomnieliśmy pozytywnie działa na wagę kulki i siły odśrodkowe. Mają o 128% większą twardość, co wpływa na tarcie i trwałość. Poza tym cechują się mniejszą o 70% rozszerzalnością cieplną. Dzięki temu można je wykorzystać w wysokich temperaturach i prędkościach obrotowych. Ich niezaprzeczalną zaletą jest również odporność elektryczna (10^14 Ohm/cm).

Oferujemy kule precyzyjne z takich materiałów jak:

 • azotek krzemu

 • dwutlenek cyrkonu

 • tlenek glinu

 • węglik krzemu

 • węglik wolframu

W naszej ofercie dostępne są kule w rozmiarach metrycznych jak i calowych.

Produkujemy kule do zaworów z otworami przelotowymi jak i kule z otworami nieprzelotowymi służące jako końcówki pomiarowe.

Tabela dokładności kul.

Kule precyzyjne — zastosowanie

Pierwotnie kulki ceramiczne stosowano do łożysk przeznaczonych dla maszyn przemysłowych. Jednak zalety precyzyjnych kul ceramicznych sprawiły, że zaczęto je wykorzystywać także w branży sportowej. Znajdują zastosowanie w sprzętach elektrycznych, obróbce materiałów, jak również w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym. Precyzyjne kule ceramiczne są szeroko stosowane jako elementy toczne w łożyskach ceramicznych, jak i łożyskach hybrydowych. Innymi rodzajami zastosowania są zawory czy końcówki pomiarowe. Natomiast wolframowe kulki świetnie sprawdzą się w zaworach zwrotnych.

Mielniki

Zastosowanie ceramiki jako medium mielące ma dwie podstawowe zalety: trwałość i czystość materiału wyjściowego. Wielkość i materiał mielników dobierany jest na podstawie warunków technologicznych procesu rozdrabniania danego materiału. Mielniki ceramiczne można stosować m.in. do mikromielenia farb, tuszów, barwników i pigmentów, agrochemikaliów, powłok magnetycznych, minerałów, ceramiki i rud oraz wielu innych.

Kule mielnikowe oferujemy z poniższych materiałów:

 • azotek krzemu

 • dwutlenek cyrkonu

 • tlenek glinu

 • węglik krzemu

 • węglik wolframu

 • krzemian cyrkonu

 • szkło

W ofercie CERAMIT znajduje się ceramika techniczna, specjalna i konstrukcyjna. Nasz asortyment obejmuje nie tylko kulki ceramiczne do łożysk, ale również takie produkty jak:

Zapraszamy do kontaktu!