Materiały trudnościeralne - Wykładziny ceramiczne - Wyłożenia rurociągów

Materiały trudnościeralne - Wykładziny ceramiczne - Wyłożenia trudnościeralne rurociągów

Wykładziny ceramiczne to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w wielu branżach przemysłowych. Transport pneumatyczny lub hydrauliczny mediów takich jak popioły, żużel, pył węglowy czy paliwa alternatywne (biomasa) wymaga odpowiedniego przygotowania niektórych elementów rurociągów, w tym między innymi rozdzielaczy, łuków czy dyfuzorów. Są to najbardziej narażone na ścieranie miejsca instalacji. Oferujemy optymalne pod względem trwałości rozwiązanie dostępne na rynku. Wyłożenia trudnościeralne rurociągów bazujące na materiałach ceramicznych zapewniają kilkukrotnie dłuższe okresy międzyremontowe.

Wykładziny ceramiczne — charakterystyka produktów

Oferowane przez nas wykładziny ceramiczne to materiały trudnościeralne, dlatego doskonale nadają się na wyłożenia rurociągów. Wykładzina ceramiczna składa się z min. 92% czystego tlenku glinu, prasowane są przy ciśnieniu sięgającym nawet 200 MPa, a także spiekane w temperaturze 1600ºC. Wyłożenia montujemy na spoiwie autorskiego pomysłu, które ma świetne właściwości adhezyjne i jest trudnościeralne. W niektórych przypadkach stosujemy również inne tworzywa, które są wskazane w szczególnie trudnych warunkach pracy. Do takich materiałów należy przede wszystkim węglik krzemu oraz dwutlenek cyrkonu.

Trudnościeralne wyłożenia rurociągów — możliwości łączenia

W celu trwałego połączenia, a także uzyskania większej żywotności wyłożeń trudnościeralnych oraz zabezpieczanych przez nie materiałów, korzystamy z dostosowanych do konkretnej powierzchni artykułów. Stosujemy w tym celu zarówno preparaty na bazie chemicznej, jak i elementy połączenia mechanicznego, dostosowywane przede wszystkim do rodzaju podłoża. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, możliwe jest wykorzystanie zarówno kleju, jak i śrub czy innych elementów do uzyskania trwałego kontaktu wykładzin trudnościeralnych z podłożem.

Materiały trudnościeralne — najważniejsze korzyści

Materiały trudnościeralne stosowane na wyłożenia rurociągów przynoszą wiele korzyści. W związku z tym, że są trwalsze i mogą pracować dłużej niż inne materiały, redukują ilość remontów i związany z tym przestój w pracy. Dzięki temu infrastruktura przemysłowa może działać sprawnie przez dłuższy czas, co ogranicza konieczność przeprowadzania kosztownych modernizacji lub wyraźnie zmniejsza ich częstotliwość. To z kolei zapewnia ciągłość pracy w zakładzie i przekłada się również na zalety ekonomiczne.

Wyłożenia trudnościeralne rurociągów — zastosowanie

Materiały trudnościeralne doskonale nadają się na wyłożenia rurociągów — możliwości ich zastosowania są bardzo szerokie. Oferowane przez nas produkty znajdują nabywców w gronie przedstawicieli wielu dziedzin przemysłu. Wzmacniane tworzywa wykorzystuje się między innymi w przypadku zaworów, kolan czy rozdzielaczy, a także innych elementów rurociągów. Dzięki temu zarówno kolana trudnościeralne, jak i pozostałe części rurociągów są w skuteczniejszy sposób zabezpieczone przed nadmierną eksploatacją, co pozwala korzystać z nich przez dłuższy czas.

Wykładziny ceramiczne na wyłożenia rurociągów wykonujemy dla wielu przedsiębiorstw funkcjonujących w przemyśle chemicznym czy wydobywczym. Oferowane przez nas materiały trudnościeralne znajdują również zastosowanie w przypadku:

  • elektrowni,
  • cementowni,
  • papierni,
  • oczyszczalni ścieków.

Nasza firma oferuje nie tylko wyłożenia trudnościeralne rurociągów. W asortymencie CERAMIT znajduje się szeroko rozumiana ceramika techniczna. Dostępne są między innymi takie produkty jak:

Zapraszamy do kontaktu i składania zamówień zarówno na trudnościeralne wykładziny ceramiczne, jak i inne produkty CERAMIT.

CERAMIT - materiały trudnościeralne (PDF).

Zobacz pozostałe produkty

wykładziny ceramicznewyłożenia rurociągów

wyłożenia trudnościeralne rurociągówwykładziny ceramiczne