Podajniki Ślimakowe - Producent Dozowników Ślimakowych z Warstwą Ceramiczną

Podajniki ślimakowePodajniki Ślimakowe - Producent Dozowników Ślimakowych z Warstwą Ceramiczną

Pracujące w trudnych warunkach urządzenia potrzebują najlepszych rozwiązań. Dlatego też w CERAMIT znajdziesz najwyższej jakości podajniki ślimakowe, które możesz wykorzystać do transportu wszelkiego rodzaju materiałów sypkich. Zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Zapraszamy!

Podajniki ślimakowe pokryte płytkami ceramicznymi

Jeśli chodzi o podajniki ślimakowe, produkcja odbywa się z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Dlatego też wykonany przez nas podajnik ślimakowy został pokryty płytkami ceramicznymi nie tylko w newralgicznych miejscach narażonych na największe zużycie, ale została pokryta cała powierzchnia robocza. Nasze rozwiązanie ma również dodatkową zaletę, która polega na możliwości regeneracji zużytej wstęgi ślimakowej. Sam rdzeń został wykonany z grubościennej rury zapewniającej wysoką sztywność zapobiegającą odkształceniom, a co za tym idzie odpadaniu płytek. Użyty do montażu klej został specjalnie zaprojektowany z myślą o montażu płytek ceramicznych do stali. Bardzo dobra zwilżalność obu materiałów powoduje komfort w montażu i niezawodność w użytkowaniu.

W chwili obecnej nasze możliwości produkcyjne pozwalają nam wykonać podajniki o średnicy 1500 mm i długości 10 m.

Podajnik ślimakowy pokryty warstwą ceramiczną

Jako producent podajników ślimakowych wykonujemy również podajniki ślimakowe pokryte warstwą ceramiczną nakładaną technologią natryskową. Dzięki tej technologii możemy wykonać bardzo małe ślimaki zabezpieczone przed zużyciem, które są często stosowane w urządzeniach dozujących materiały sypkie. Media z dużą zawartością piasku powodują bardzo szybkie zużycie, a co za tym idzie utratę dokładności dozowania. Dzięki natryskowemu zabezpieczeniu ślimaka oraz tulei ceramicznej w obudowie zwiększamy kilkukrotnie trwałość urządzenia dozującego.

W chwili obecnej w tej technologii możemy wykonać śruby o maksymalnej średnicy 300 mm i długości 3000 mm. W związku z tym jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz zakupić najwyższej jakości podajniki ślimakowe, producent CERAMIT ma je w swojej ofercie.

Podajniki kompozytowe

Trzecią technologią, którą wykorzystujemy do zwiększenia trwałości podajników, jest technologia kompozytowa. Do tego typu rozwiązań wykorzystujemy najwyższej jakości materiały firmy Chester Molecular. Czym charakteryzuje się produkcja podajników ślimakowych tą metodą? Rozwiązanie to polega na nałożeniu kilku warstw kompozytu epoksydowego, którego wypełniaczami są kulki alundowe. Zaletami tego produktu jest łatwość i szybkość aplikacji. Można ją również wykonać we własnym zakresie po krótkim szkoleniu. Technologia ta umożliwia zabezpieczanie zarówno małych jak i dużych średnic. Istnieje również możliwość regeneracji miejsc, które ulegają szybszemu zużyciu poprzez uzupełnienie ubytków. Nie ma konieczności nanoszenia nowej warstwy na cały element.

Rozwiązanie to z powodzenie sprawdza się w cementowniach, które dozują paliwa alternatywne.

Ślimakowy podajnik — zastosowanie

Podajniki ślimakowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Używa się ich do podawania i przenoszenia cementu oraz wypełniaczy podczas produkcji betonu, zimnych wypełniaczy i asfaltu, jak również do transportu cementu i innego rodzaju materiałów w przemyśle budowlanym. Podajniki śrubowe znajdują także zastosowanie w przemyśle drzewnym oraz w rolnictwie. W związku z tym w naszym asortymencie znajdziesz zarówno podajnik ślimakowy do cementu, jak i podajniki ślimakowe do zboża i trocin. Oferujemy też dozowniki ślimakowe, dzięki którym możesz precyzyjnie odmierzać produkty sypkie do gotowych opakowań metodą objętościową.

Podajnik ślimakowy — producent

Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić profesjonalne podajniki ślimakowe, producent trudnościeralnych części maszyn — CERAMIT — ma w swoim asortymencie duży wybór podajników ślimakowych. Ceramika techniczna jest specjalnością naszej firmy, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania zarówno stałych, jak i nowych klientów. Bazujemy na trwałych i odpornych materiałach ceramicznych, więc decydując się na zakup w CERAMIT, masz pewność, że otrzymasz produkt o najwyższej jakości. W naszej ofercie dostępne są nie tylko podajniki ślimakowe. W CERAMIT znajdziesz również takie produkty jak:

 

 

 

 

 

 

By przyspieszyć proces ofertowania, prosimy o załączenie dokumentacji technicznej podajnika i opisanie warunków jego pracy.

Ceramiczny podajnik ślimakowy

Pokrycie trudnościeralne podajnika

Podajnik kompozytowy