Podajniki ślimakowe

Podajniki ślimakowe

 

Podajniki ślimakowe pokryte płytkami ceramicznymi

Pracujące w trudnych warunkach urządzenia potrzebują najlepszych rozwiązań. Wykonany przez nas podajnik ślimakowy został pokryty płytkami ceramicznymi nie tylko w newralgicznych miejscach narażonych na największe zużycie, ale została pokryta cała powierzchnia robocza. Nasze rozwiązanie ma również dodatkową zaletę, która polega na możliwości regeneracji zużytej wstęgi. Sam rdzeń został wykonany z grubościennej rury zapewniającej wysoką sztywność zapobiegającą odkształceniom, a co za tym idzie odpadaniu płytek. Użyty do montażu klej został specjalnie zaprojektowany z myślą o monażu płytek ceramicznych do stali. Bardzo dobra zwilżalność obu materiałów powoduje komfort w montażu i niezawodność w użytkowaniu.

W chwili obecnej nasze możliwości produkcyjne pozwalają nam wykonać podajniki o średnicy 1500 mm i długości 10 m.

 

Podajnik ślimakowy pokryty warstą ceramiczną

Wykonujemy również podajniki ślimakowe pokryte warstwą ceramiczną nakładaną technologią natryskową. Dzięki tej technologii możemy wykonać bardzo małe ślimaki zabezpieczone przed zużyciem, które są często stosowane w urządzeniach dozujących materiały sypkie. Media z dużą zawartością piasku powodują bardzo szybkie zużycie, a co za tym idzie utratę dokładności dozowania. Dzięki natryskowemu zabezpieczeniu ślimaka oraz tulei ceramicznej w obudowie zwiększamy kilkukrotnie trwałość urządzenia dozującego.

W chwili obecnej w tej technologii możemy wykonać śruby o maksymalnej średnicy 300 mm i długości 3000 mm.

 

Podajniki kompozytowe

Trzecią technologią, którą wykorzystujemy do zwiększenia trwałości podajników jest technologia kompozytowa. Do tego typu rozwiązań wykorzystujemy najwyższej jakości materiały firmy Chester Molecular. Rozwiązanie to polega na nałożeniu kilku warstw kompozytu epoksydowego, którego wypełniaczami są kulki alundowe. Zaletami tego produktu jest łatwość i szybkość aplikacji. Można ją również wykonać we własnym zakresie po krótkim szkoleniu. Technologia ta umożliwia zabezpieczanie zarówno małych jak i dużych średnic. Istnieje również możliwość regeneracji miejsc, które ulegają szybszebu zużyciu poprzez uzupełnienie ubytków. Nie ma konieczności nanoszenia nowej warstwy na cały element.

Rozwiązanie to z powodzenie sprawdza się w cementowniach, które dozują paliwa alternatywne.

 

By przyspieszyć proces ofertowania prosimy o załączenie dokumentacji technicznej podajnika i opisanie warunków jego pracy.

 

Zobacz pozostałe produkty

Ceramiczny podajnik ślimakowy

Pokrycie trudnościeralne podajnika

Podajnik kompozytowy